Další sportovní vyžití

Geocaching, koupání, cykloturistika …

Hostýnské vrchy nezklamou ani ty, kdo sem zavítají v letních měsících, ani rodiny s dětmi. Cyklisté zde najdou atraktivní podmínky pro jízdu na kolech, vzhledem k členitému povrchu zejména horských, ale na své si přijdou i turisté. Pro cyklisty je zde k dispozici cyklobus, ale svá kola mohou bez problémů přepravovat i vlakem. O popularitě zdejší lokality mezi cyklisty pak svědčí i tradiční cyklistické závody, mezi nimiž dominuje Drásal, závod s trasou o délce 115 km a převýšením 3200 m.

Další sportovní vyžití v dané lokalitě

Geocaching

Ti, kdo holdují moderní záležitosti, geocachingu, zde najdou spousty ukrytých překvapení. Navíc je tak souřadnice skrýší zavedou mnohdy na místa, kam by jen tak nezavítali.

Dogtrekking

Další moderní aktivitou je pak dogtrekking, tedy závody pro psy a jejich majitele. Nejdelší trasa měří přes 90 km.

Koupání

Kromě toho se zde nachází také řada míst pro koupání, jako přehrady Rusava či Všemina, nebo koupaliště v Bystřici pod Hostýnem či Lukově nebo štěrkopísková jezera v Držkové. Při nepříznivém počasí pak lze využít kryté bazény ve Všemině či Lukově.

Další

Milovníci adrenalinu pak mohou využít příznivého lezeckého terénu v místech, jako jsou skalní útvary Orel, Zub či Žába v oblasti Skalného. Četné skály, které se v Hostýnských vrších nachází prakticky na každém kroku, nabízí různé stupně obtížnosti. Asi nejnavštěvovanějším lezeckým místem jsou skály poblíž Lukova či Skalný u Hostýna.

Až budete ze sportování unavení, vydejte se objevovat Historické památky regionu.

Další sportovní a zábavné vyžití čeká návštěvníky na tenisových kurtech, minigolfovém hřišti, squashových kurtech. Střelnice v Přílepech je ideální možností vyzkoušet si svou mušku a vzácností nejsou ani kuželkové či bowlingové dráhy. Ti, kdo si chtějí užít trochu adrenalinu ve vzduchu, mohou vyzkoušet paragliding nebo let na rogalu.

Neméně oblíbené jsou pak projížďky na koni. V regionu se nachází řada jezdeckých center, nabízejících i možnost halových sportů, jako volejbal či basketbal. V regionu se pořádají také zajímavé soutěže, jako soutěž koňských spřežení nebo westernová show. Hostýnské vrchy jsou také místem konání sportovních akcí, jako jsou cyklistické nebo motokrosové závody, mezi něž patří například část mezinárodního závodu Barum Rally.